Życzenia Wielkanocne 2024

🐣 Wszystkim druhom, sympatykom naszej jednostki oraz mieszkańcom Kolechowic - życzenia zdrowych, pogodnych oraz spokojnych Świąt Wielkiej Nocy składa Zarząd OSP w Kolechowicach Kolonii.

 

 

Adoracja Grobu Pańskiego 2024.

Braliśmy dzisiaj udział w tradycyjnej Adoracji Grobu Pańskiego. OSP Kolechowice Kolonia pełniła swoją wartę w godz. 10:00-12:00. Naszą jednostkę reprezentowało czterech druhów: Andrzej Domański, Daniel Kasperczuk, Roman Marzec i Piotr Jesionek.
Dziękujemy wszystkim druhom za obecność. 
📣 Jutro na godz. 5:20 zaplanowany jest nasz wyjazd - wraz z pocztem sztandarowym - na Mszę rezurekcyjną. Zapraszamy wszystkich druhów w mundurach.

10 tys. dla OSP z programu "Lubelskie wspiera OSP"

Miło nam poinformować, że na złożony wcześniej wniosek, otrzymaliśmy z programu "Lubelskie wspiera OSP" kwotę 10.000 zł, z przeznaczeniem na zakup sprzętu ratowniczego. 22 marca, w Lubartowie, odbyło się podpisanie umowy.

 

Jeżeli chcesz się z nami skontaktować lub masz uwagi odnośnie funkcjonowania witryny - użyj poniższego formularza.

Historia OSP

 

Historia OSP w Kolechowicach Kolonii z lat 1960-2010.

 

                        Ukształtowanie terenu wsi Kolechowice Kolonia jest zróżnicowane. Od strony południowo-wschodniej w dużej części przeważają łąki, bagna, zakrzaczenia; natomiast od strony północno-zachodniej pola uprawne. Po obu stronach drogi asfaltowej znajdują się zabudowania, które są posadowione nie w zabudowie ciągłej lecz w większych skupiskach, przerywane wolną przestrzenią. W latach powojennych skupiska gospodarcze miały zabudowę drewnianą krytą strzechę co stwarzało wielkie niebezpieczeństwo pożarowe dla mieszkańców wsi. Tendencją władz gminnych i powiatowych OSP było zorganizowanie takiej organizacji w tutejszej miejscowości, aby jak najszybciej mogła dojechać do zagrożenia pożarowego.  

                        W dniu 28 lutego 1960r. z inicjatywy trzech mieszkańców Kolechowic Kolonii: Mariana Antonika, Wiktora i Czesława Wierzchowskich, w obecności władz powiatowych Straży Pożarnej z Lubartowa zorganizowano zebranie założycielskie. Spośród 50-osobowej grupy mieszkańców wsi uczestniczących w zebraniu - 39 osób wstąpiło do straży, z której to wybrano zarząd OSP. Pierwszym prezesem został Czesław Antonik, z-cą naczelnika Tadeusz Oleszczuk, sekretarzem - Antoni Bodzak, skarbnikiem - Tadeusz Biały, gospodarzem - Jan Sagan, członkami zarządu zostali: Stanisław Woźniak i Stanisław Karczmarek, przewodniczącym komisji rewizyjnej został Wiktor Wierzchowski, a członkami - Władysław Jach i Stanisław Wierzchowski. Priorytetowym zadaniem I Zarządu OSP było wybudowanie remizo-świetlicy i zbiornika przeciwpożarowego. Od Zarządu wyszedł pomysł, aby każdy ze strażaków ofiarował na rzecz budowy po 200szt. cegieł cementowych. Działkę pod budowę remizo-świetlicy ofiarował Aleksander Brzozowski. 

            W niespełna 2,5 miesiąca od założenia straży wybuchł groźny pożar w pobliżu obecnie istniejącej remizy, który strawił 6 zabudowań gospodarskich posadowionych blisko siebie. Podczas gaszenia pożaru nowo utworzona jednostka wykazała się wielkim kunsztem odwagi i poświęcenia, a naczelnik Marian Antonik został lekko poparzony. 

            W krótkim czasie po założeniu straży otrzymaliśmy od Komendy Powiatowej w Lubartowie na wyposażenie jednostki sikawkę ręczną z wężami, która miała zastosowanie w/w pożarze. Środkiem lokomocji strażaków jadących do pożaru była para koni zaprzężonych do wozu żelaznego, a sygnałem alarmowym "gong" - czyli szyna zawieszona na łańcuchu i przymocowana do słupa metalowego.Sprzęt bojowy oraz umundurowanie strażaka należało przechowywać pod zamknięciem i dlatego do chwili wybudowania remizo-świetlicy składano wyżej wymieniony sprzęt w niewielkim garażu zbudowanym na placu prezesa Czesława Wierzchowskiego.W końcu lat 60-tych zaczęto używać przy wyjeżdżaniu do pożaru koni zaprzężonych do wozu gumowego, był to jednak niewielki postęp. Kilkakrotnie w ciągu roku druhowie wyjeżdżali do pożarów zabudowań mieszkalnych, gospodarczyk lub palących się lasów, torfowisk, szuwarów, stogów siana i stert ze słomą. 

            Duże podziękowania za umożliwienie nagromadzenia materiałów budowlanych na budowę remizo-świetlicy należy złożyć ówczesnej Gromadzkiej Radzie Narodowej w Kolechowicach i Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Lubartowie. Dużym problemem w gromadzeniu materiałów stanowił ówczesny transport, gdyż brakowało utwardzonych dróg, środków transportowych do przewozu oraz śnieżna i mroźna zima w 1963r.

             W 1962r. w czynie społecznym rozpoczęto budowę remizo-świetlicy przy wielkim zaangażowaniu mieszkańców wsi. Remiza nasza budowana była na wzór budowanej w owym czasie remizy w Firleju. Dzięki pracy strażaków i pozostałych mieszkańców w ciągu dwóch lat remiza była gotowa w stanie surowym.Podczas budowy remizy otrzymaliśmy od Komendy Powiatowej w Lubartowie motopompę M-200, której pierwszym mechanikiem był druh Józef Chłopaś, następnie Ludwik Antonik, Ryszard Karczmarek i Ryszard Antonik.

            Po roku 1970 zbudowana została droga asfaltowa i zelektryzowano wieś; sygnałem alarmowym stała się syrena elektryczna zamontowana na dachu, która służy do dzisiaj. We wsi pojawiły się również pierwsze ciągniki rolnicze, które w razie zagrożenia pożarowego służyły jako środek transportu. 

            W roku 1965 w nowej, pięknie - jak na owe czasy - urządzonej remizie, odbyła się pierwsza zabawa taneczna. Oficjalne otwarcie remizy odbyło się latem 1968r. przy udziale całej społeczności wiejskiej, władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych. W okresach letnich jeszcze przez wiele lat odbywały się zabawy taneczne. 

            Przed oficjalnym otwarciem remizy otrzymaliśmy także motopompę M8/9-PO5, która służy do dzisiaj. 

            W latach 80-tych otrzymaliśmy po raz pierwszy samochód produkcji radzieckiej marki GAZ-51A. Samochód ten pochodził z Rozkopaczewa II, był przystosowany do przewozu strażaków i motopompy, był znacznie szybszym środkiem transportu przy dojeżdżaniu do pożaru. Pierwszym kierowcą tego samochodu, jak również mechanikiem motopompy został druh Jan Kasperczuk. Samochód ten był bardzo wysłużony i po dwóch latach, w czerwcu 1986r. jednostka otrzymała inny samochód - Żuk A-15. 

            Gabaryty samochodu nie pozwoliły na parkowanie w istniejącym garażu, w związku z tym padł pomysł rozbudowy remizy, który został zatwierdzony na posiedzeniu zarządu 26 listopada 1985r. Wkrótce też został wykonany i zalany fundament betonowy. Nadleśnictwo w Lubartowie przekazało bezpłatnie tarcicę z przeznaczeniem na konstrukcję dachową. 

            Brak dopływu funduszy powodował, że budynek popadał w ruinę, a jednostka stawała się zbędnym balastem dla gminy. We władzach gminnych rozważano możliwość zmniejszenia ilości jednostek OSP. Powstał krajowy system ochrony przeciwpożarowej, na którym spoczęła główna odpowiedzialność za zabezpieczenie gminy. Mniejsze jednostki traciły więc na znaczeniu. 

W okresie 50-letniej działalności OSP zmieniały się kilkakrotnie poszczególne składy osobowe władz. Do 2000r. w jednostce OSP najdłużej pracowali: Marian Antonik, Stefan Skomorowski, Tadeusz Antonik, Marian Zabielski, Józef Zawacki, Ryszard Antonik, Jan Kasperczuk. 

            Po śmierci druha, prezesa Mariana Antonika w 2004r. nowym prezesem został wybrany druh Andrzej Domański - od 1999r. pełniący funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. W 2006r. wybrano na walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym ponownie prezesa Andrzeja Domańskiego; wiceprezesem i naczelnikiem został Jan Kasperczuk, wiceprezesem - Zbigniew Woźniak, sekretarzem - Jan Wierzchowski, skarbnikiem - Stanisław Szalast, zastępcą naczelnika - Emil Kasperczuk, gospodarzem - Waldemar Jarosz, kronikarzem - Elżbieta Domańska, jako jedyna kobieta, a członkiem zarządu - Stanisław Karczmarek. Po upływie niespełna jednego roku nastąpiły zmiany w składzie osobowym - gospodarzem został Stanisław Karczmarek. 

            Nowo wybrany zarząd naszej jednostki musiał wykazać się kreatywnością, aby przekonać władze do wyłożenia pieniędzy na konieczne inwestycje. Jednostka nasza włączyła się aktywnie w życie gminy. Braliśmy udział w uroczystościach gminnych i kościelnych. Szczególną aktywnością wykazali się druhowie: Andrzej Domański, Stanisław Karczmarek z synami - Stanisławem, Robertem i Zbigniewem, Jan Wierzchowski, Daniel Kasperczuk, Zbigniew Senderski, Łukasz Skomorowski. 

            Po zmianie przepisów i konieczności rejestracji OSP w Krajowym Rejestrze Sądowniczym jednostki stanęły przed dużym wyzwaniem. W naszym przypadku jest to m.in.

  1. uzyskanie numeru NIP konieczne przy corocznym rozliczaniu finansowym, za co odpowiedzialny jest druh Stanisław Szalast.
  2. uregulowanie stanu prawnego działki; w 2009r. jednostka wniosła do sądu sprawę o zasiedzenie.

 

            Przy osobistym zaangażowaniu prezesa Andrzeja Domańskiego, powoli, ale systematycznie zaczęły napływać fundusze, które umożliwiły przeprowadzenie prac. 

            Od 2004r. - kiedy to wybrano nowy zarząd, prace przy remizie OSP ruszyły pełną parą. Zaangażowanie kilku zapaleńców zaowocowało wykonaniem prac, które jeszcze kilka lat wcześniej wydawały się być w sferze marzeń: pomalowano dach, wnętrze kaplicy, scenę, podłogę, wykonano parapety na zewnątrz, elewację zewnętrzną, zamontowano drzwi ewakuacyjne, wyłożono kostką brukową wjazd do garażu i teren wokół obiektu, orynnowano budynek w całości, wykonano zadaszenie nad wejściem, wyrównano plac manewrowy nawożąc ziemię w ilości około 620t. od Mateusza Miciuły i 620t. od Przemysława Tatarczaka. Zasadzono iglaki wokół działki, wyznaczono granice działki i rozpoczęto uwłaszczanie, zmieniono instalację elektryczną, wymieniono okna, przeniesiono scenę, wykonano stół prezydialny i 10 ławek. W darze od Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim otrzymaliśmy 8 sztuk szafek metalowych do przechowywania ubrań i butów, od Szkoły Podstawowej w Kolechowicach szafki biurowe, od zespołu sportowego "Tajfun" stół do tenisa stołowego. Od Zarządu Gminnego ZOSP RP otrzymaliśmy 8 kompletów ubrań wyjściowych, 11 kompletów ubrań koszarowych, 8 par butów specjalnych oraz wsparcie finansowe na remont. W odpowiedzi na składane wnioski wpłynęły również pieniądze z Zarządu Głównego i Wojewódzkiego OSP, co pozwoliło na kontynuowanie remontu i doprowadzenie do obecnego stanu budynku.

 

c.d.n...

 

 

 

           

 

 

 

 

Druhowie strażacy

 

Ewidencja członków OSP Kolechowice Kolonia - zwyczajnych (czynnych)

L.p. Nazwisko i imię Data wstąpienia do OSP
1. Domański Andrzej 1999r.
2. Karczmarek Stanisław senior 1966r.
3. Kasperczuk Daniel 1998r.
4. Szalast Stanisław 1969r.
5. Szymanek Ryszard 1965r.
6. Wierzchowski Jan 1974r.
7. Karczmarek Stanisław junior 29.12.2005r.
8. Miciuła Elżbieta 04.02.2006r. 
9. Karczmarek Zbigniew  04.02.2006r. 
10. Wierzchowski Marek 05.04.2009r.
11. Skomorowski Mateusz  05.04.2009r. 
12. Banucha Karol 05.04.2009r. 
13. Domańska Janina 09.01.2011r. 
14. Banucha Mariusz s. Henryka 09.01.2011r.
15. Wach Marek 09.01.2011r.
16. Domański Paweł 09.01.2011r.
17. Banucha Mariusz s. Józefa 09.01.2011r.
18. Skomorowski Dawid 16.01.2014r.
19. Zabielski Cezary 16.01.2014r.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ewidencja członków OSP Kolechowice Kolonia - wspierających

L.p Nazwisko i imię Data wstąpienia do OSP Wspierający od:
1. Antonik Tadeusz 1960r. 04.02.2006r.
2. Karczmarek Stanisław s. Kazimierza 1975r. 02.03.2008r.
3. Karczmarek Robert 1998r. 29.05.2011r.
4. Szymanek Piotr  04.02.2006r. 29.05.2011r.
5. Zawacki Józef 1961r. 29.05.2011r.

Kalendarium wydarzeń - rok 2013

Poniżej zamieszamy sprawozdanie z większości wykonanych w 2013r. czynności.

 

Styczeń

2.01.2013r.

Zakończenie wizyty z kalendarzami u mieszkańców Kolechowic, rozpoczętej 30.12.2012r. Jeździli dhruhowie: Andrzej Domański, Marek Wach, Stanisław Karczmarek senior, Jan Wierzchowski.

12.01.2013r.

Montaż wyłazu na strych - druh Marek Wach.

27.01.2013r.

Zebranie zarządu OSP w składzie: Andrzej Domański, Marek Wach, Stanisław Karczmarek senior, Jan Wierzchowski, Stanisław Szalast i przewodniczący Komisji Rewizyjnej - Ryszard Szymanek. Ustalenia organizacyjne, przygotowanie materiałów na zebranie sprawozdawcze.

 

Luty

7.02.2013r.

Pogrzeb druha Stefana Skomorowskiego. Wyprowadzenie o godz. 1400, msza 1430. Poczet sztandarowy w składzie: Stanisław Karczmarek senior, Marek Wach, Jan Wierzchowski; wiązanka - Andrzej Domański.

1700 - zebranie sprawozdawcze - wybór naczelnika (został nim druh Marek Wach). Główne zadania do realizacji - pozyskanie samochodu.

12.02.2013r.

Dostarczenie dokumentacji z działalności finansowej do Izby Skarbowej - druh Andrzej Domański, przygotował druh sekretarz Jan Wierzchowski.

27.02.2013r.

Pomoc przy ścinaniu, zwożeniu kłód i gałęzi obok plebanii - druh Andrzej Domański.

 

Marzec

9.03.2013r.

Szkolenie kierowania ruchem w Lubartowie, 3-ech druhów - Andrzej Domański, Marek Wach, Stanisław Karczmarek senior.

10.03.2013r.

Zebranie zarządu OSP, 1400-1540 - druhowie Andrzej Domański, Marek Wach, Stanisław Karczmarek senior, Jan Wierzchowski, Stanisław Szalast, przewodniczący Komisji Rewizyjnej - Ryszard Szymanek.

30.03.2013r.

Wielka Sobota. Adoracja Grobu Pańskiego 1200-1400 - druhowie: Andrzej Domański, Paweł Domański, Marek Wach, Stanisław Karczmarek senior, Stanisław Karczmarek junior, Czarek Zabielski, Patryk Wójcik, Krzysztof Jesionek (8 osób).

31.03.2013r.

Wielkanoc. Msza Rezurekcyjna 535-800. 5-ciu druhów: baldachim - Andrzej Domański, figura Chrystusa Zmartwychwstałego - Stanisław Karczmarek senior, poczet sztandarowy w składzie - Marek Wach, Stanisław Karczmarek junior, Daniel Kasperczuk.

 

Kwiecień

04.04.2013r. 

Informacja z Zarządu Wojewódzkiego OSPRP o przyznaniu dotacji w wysokości 50tys. zł na zakup samochodu lekkiego gaśniczo-pożarniczego. 

07.04.2013r.

Zebranie zarządu OSP - 1700-1900 - druhowie: Andrzej Domański, Marek Wach, Stanisław Karczmarek senior, Stanisław Szalast, Jan Wierzchowski, Ryszard Szymanek.

16.04.2013r.

900-1300 - wyjazd do Zarządu Wojewódzkiego OSP w Lublinie druha prezesa Andrzeja Domańskiego na spotkanie odnośnie zakupu nowego samochodu - oferty film handlujących samochodami.

19,22,23,24,25.04.2013r.

Ćwiczenia przed zawodami, kompletowanie drużyny pod kierownictwem druha naczelnika - Marka Wacha.

28.04.2013r.

Zawody w Niedźwiadzie, g. 645-1315. Skład: Andrzej Domański, Marek Wach, Czarek Zabielski, Jakub Baran, Krzysztof Jesionek, Mariusz Jakubczak, Przemek Wójcik, Daniel Kasperczuk, Stanisław Karczmarek junior, Karol Banucha.

 

Maj

03.05.2013r.

Święto Konstytucji 3. Maja, 915-1230. Andrzej Domański, Marek Wach, Mariusz Banucha, Stanisław Karczmarek senior, Stanisław Karczmarek junior, Jan Wierzchowski, Daniel Kasperczuk.

04.05.2013r.

Dzień Strażaka. Andrzej Domański, Marek Wach, Stanisław Karczmarek senior, Jan Wierzchowski, Daniel Kasperczuk, Cezary Zabielski, Krzysztof Jesionek, Jakub Baran, Stanisław Szalast, Tadeusz Antonik

18.05.2013r.

Szkolenie Podstawowe odbyli w Ostrowie Lubelskim druhowie: Paweł Domański, Elżbieta Miciuła, Jakub Baran.

21.05.2013r.

Zebranie zarządu OSP, 1730 - Andrzej Domański, Marek Wach, Stanisław Karczmarek senior, Jan Wierzchowski, Stanisław Szalast.

30.05.2013r.

Boże Ciało - 915-1250. Poczek OSP, druhowie: Marek Wach, Mariusz Banucha, Daniel Kasperczuk oraz Andrzej Domański, Stanisław Karczmarek senior, Stanisław Karczmarek junior, Jan Wierzchowski.

 

Czerwiec

15.06.2013r.

Szkolenie podstawowe w Lubartowie odbyli druhowie Paweł Domański, Elżbieta Miciuła.

 

 Sierpień

 14.08.2013r.

Przyjęcie relikwii Błogosławionego Jana Pawła II. Poczet sztandarowy OSP w składzie: Marek Wach, Stanisław Karczmarek junior, Mariusz Banucha; asysta druhów w mundurach galowych przy relikwiach: Andrzej Domański, Stanisław Karczmarek senior, Jan Wierzchowski, Stanisław Szalast.

25.08.2013r.

Dożynki gminne. Poczet sztandarowy OSP w składzie: Marek Wach, Stanisław Karczmarek junior, Mariusz Banucha oraz Andrzej Domański - kierowca.

 

Wrzesień

08.09.2013r.

Odpust Matki Boskiej Siewnej. Poczet sztandarowy OSP, druhowie: Marek Wach, Mariusz Banucha, Daniel Kasperczuk; baldachim - Andrzej Domański, asysta - Stanisław Karczmarek, Jan Wierzchowski.

23.09.2013r.

Wyjazd do Zarządu Wojewódzkiego OSP RP - zakupy (koszul, emblematów, spinek), druh prezes.

 

Październik

1.10.2013r.

Podpisanie dokumentów na przeprowadzenie przetargu przez gminę - druh prezes Andrzej Domański.

3.10.2013r.

Zakupy i uzupełnienie brakujących jałowców.

16.10.2013r.

745-1220 - spotkanie przy cmentarzu druhów z jednostek OSP - usuwanie drzew, zakrzaczeń, uprzątanie cmentarza; druhowie - Andrzej Domański, Stanisław Karczmarek senior, Jan Wierzchowski, Stanisław Szalast, Daniel Kasperczuk.

21.10.2013r.

1200-1400 - inwentaryzacja w OSP, przeprowadzona przez pracowników z gminy.

22.10.2013r.

1140-1400 - Odpust Błogosławionego Jana Pawła II. Poczet sztandarowy, druhowie - Stanisław Karczmarek senior, Mariusz Banucha, Daniel Kasperczuk oraz Andrzej Domański i Jan Wierzchowski.

24.10.2013r.

1000-1200

 

25.10.2013r.

Rozstrzygnięcie przetargu na zakup lekkiego samochodu ratowniczego dla OSP w Kolechowicach Kolonii. Przetarg wygrał Ford - oferta 117tys. zł.

28.10.2013r.

Przygotowanie dokumentów dla WFOŚIGW wymaganych do kupna samochodu.

 

Listopad

8.11.2013r.

Podpisanie umowy w Urzędzie Marszałkowskim oraz w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jeździli: prezes Andrzej Domański oraz skarbnik Stanisław Szalast.

11.11.2013r.

935-1215 - Święto Niepodległości, poczet sztandarowy OSP w składzie: Marek Wach, Stanisław Karczmarek junior, Daniel Kasperczuk oraz w mundurach wyjściowych - Andrzej Domański, Stanisław Karczmarek senior, Jan Wierzchowski.

25.11.2013r.

Podpisanie protokołu przyjęcia samochodu Ford od firmy.

27.11.2013r.

1000-1630 - Lublin, wyjazd do Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Podpisywanie umów oraz zakup kurtek i hełmów.

28.11.2013r.

Rejestracja samochodu Ford w Starostwie w Lubartowie. Złożenie wniosku o zakup 3-ech kurtek do Banku Spółdzielczego w Lubartowie.

29.11.2013r.

Przygotowanie samochodu Żuk do przetargu.

 

Grudzień 

1.12.2013r.

1700-1930 - Zebranie Zarządu OSP w Kolechowicach Kolonii. Druhowie: Andrzej Domańskim, Marek Wach, Stanisław Karczmarek senior, Jan Wierzchowski, Stanisław Szalast.

4.12.2013r.

Podpisywanie przelewów pieniężnych za samochód dla firmy z Częstochowy - 20tys. i 15tys. Druhowie prezes Andrzej Domański, skarbnik Stanisław Szalast.

5.12.2013r.

Lublin, wyjazd do Zarządu Wojewódzkiego OSP RP - sprawy organizacyjne. Przywiezienie kalendarzy dla wszystkich jednostek, druhowie - prezes OSP Andrzej Domański i skarbnik Stanisław Szalast.

12.12.2013r.

940-1210 - Pogrzeb śp. druha Józefa Rozmysła, druhowie w mundurach - Andrzej Domański, Stanisław Karczmarek, Daniel Kasperczuk.

13.13.2013r.

1445-1800 - Oficjalne przekazanie kluczyków do nowego samochodu Ford w Lubartowie, 1330 - pełna gala; prezes Andrzej Domański, vice prezes Marek Wach.

19.12.2013r.

Wizyta u mieszkańców z kalendarzami 1320-1600, druhowie: Andrzej Domański, Paweł Domański, Jan Wierzchowski.

20.12.2013r.

Potwierdzenie stanu konta jednostki w Związku Wojewódzkim OSP RP w Lublinie. Wyjazd do Lubartowa - Starostwo - sprawy rejestracji samochodu Ford.

22.12.2013r.

Wizyta u mieszkańców z kalendarzami 1400-1740, druhowie Andrzej Domański, Marek Wach, Jan Wierzchowski.

24.12.2013r.

Oddanie Żuka zwycięzcy przetargu, wprowadzenie do garażu nowego Forda.

27.12.2013r.

Wyjazd do Lublina samochodem Ford - zakup drzwi dla bratniej jednostki - OSP Kolechowice Folwark.

29.12.2013r.

Zarząd OSP 1700 w składzie: Andrzej Domański, Marek Wach, Stanisław Karczmarek senior, Jan Wierzchowski, Stanisław Szalast oraz przew. Komisji Rewizyjnej - Ryszard Szymanek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jednostka i wyposażenie

Nasza jednostka położona jest we wsi Kolechowice Kolonia, gm. Ostrów Lubelski - jest to środkowa część województwa lubelskiego.

Dokładna lokalizacja zaznaczona została na mapie poniżej.

 

{mosmap}

 

 

Obecnie remiza jednostki wygląda tak: